Lai nodrošinātu operatīvu saziņu ar glābšanas dienestiem arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, runas traucējumiem, vai gadījumos, kad nav iespējas ārkārtas situācijās veikt zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ir veicis mobilās lietotnes “Mana drošība” pilnveidi.
Mobilā lietotne ir tiešsaistes rīks saziņai ar operatīvajiem dienestiem, kā arī ziņošanai par ceļu satiksmes negadījumiem vai pārkāpumiem un noziedzīgiem nodarījumiem interneta vidē.
Izmantojot lietotnes “Mana drošība” sadaļas “Ārkārtas zvans” iespēju “Nosūtīt manas koordinātas un īsziņu glābšanas dienestam”, glābšanas dienestam tiek automātiski nosūtītas personas atrašanās vietas koordinātas, kā arī vienlaikus ir iespēja uzsākt saraksti ar glābšanas dienesta dispečeru, tādējādi gadījumā, ja persona nav spējīga mutiski ziņot par ārkārtas situācijas detaļām, kā arī nav spējīga nosaukt vai nezina savu atrašanās vietu. Tiek nodrošināta iespēja precīzi noteikt personas atrašanās vietu, izmantojot GPS sniegtos informāciju. Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās. Saņemot īsziņu, glābšanas dienests nekavējoties sniegs atbildi.
Svarīgi atcerēties – gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē un ir nepieciešama palīdzība, nepietiks tikai nosūtīt personas atrašanās vietas koordinātas – personai ir arī jānosūta īsziņa vai arī jāveic zvans glābšanas dienestam, koordinātas ir papildus rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk.
Lai izmantotu iespēju nosūtīt īsziņu vai zvanīt, vienlaikus sniedzot savas atrašanās vietas koordinātas, personai savā viedtālrunī nepieciešams lejuplādēt mobilo aplikāciju “Mana drošība”. Pēc lejupielādes veikšanas, persona tiek aicināta ievadīt pirmreizējo informāciju par sevi un apgādībā esošām personām. Ievadot informāciju, ir iespēja norādīt arī ziņas par personas veselības stāvokli, piemēram to, ka personai ir runas vai dzirdes traucējumi u.tml.
Aplikācijas “Mana drošība” mērķis ir rūpēties par ikviena Latvijas iedzīvotāja drošību gan ceļu satiksmē, gan interneta vidē. Papildus ziņu un koordinātu nosūtīšanas iespējai, mobilā aplikācija „Mana drošība” ietver sevī vairākas funkcijas, kas var būt noderīgas ikvienam iedzīvotājam. Sadaļā “Drošība satiksmē” var iepazīties ar informāciju par rīcību dažādās ceļu satiksmes situācijās, ar kurām var saskarties jebkurš satiksmes dalībnieks. Savukārt, sadaļa “Drošība internetā” ir veltīta drošības jautājumiem, kas saistīti ar interneta vidi.
Rūpēs par savu un līdzcilvēku drošību, aicinām ikvienu savos viedtālruņos Google play un App Store veikalos lejupielādēt aplikāciju “Mana drošība”. Atgādinām, ka mobilā lietotne neaizstāj vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.
*Aplikācijas pilnveide veikta atbilstoši Eiropas parlamenta un padomes direktīvas (ES) 2018/1972 par Eiropas Elektronisko sakaru kodeksa izveidi prasībām.