29. septembrī plkst. 18:30 aicinām uz lekciju, kur trīs nozares profesionāļi izskatīs un diskutēs par kultūrvēsturisko ēku vides pieejamības attīstību cilvēkiem ar invaliditāti, apzinot kultūrvēsturisko pieminekļu un vides vērtību saglabāšanu.
Lekcijā apskatīsim iemeslus, kādēļ vides pieejamības attīstība kultūrvēsturiskās ēkās nenotiek tik strauji, kā būtu nepieciešams. Lielā daļā gadījumu iemesls nav tehnisks vai saistīts ar būvniecības procesu. Runāsim par “vietas” definējumu, kas saprotams gan kā ģeogrāfiska lokācija, gan arī iegūst estētisku un garīgu nozīmi, kur tikai relatīvi nesen sabiedrības integrēšana un universālais dizains ir ieguvis noteicošo lomu. Lekcijā tiks aplūkota kultūras mantojuma saglabāšanas filozofija, kas saistīta ar pieejamības risinājumiem kultūras pieminekļos un vēsturiskās ēkas, balstoties uz starptautiskiem dokumentiem un rekomendācijām, kā arī ekspertu diskusijās pieņemtiem secinājumiem.
Dalība lekcijā bez maksas. Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties iepriekš: https://ej.uz/az38
Lektori:
Jurģis Briedis
Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vides pieejamības eksperts kopš 2011. gada. Strādājis arī par konsultantu Būvniecības valsts kontroles birojā. Pieredzi guvis dažādos starptautiskos projektos Spānijā, Lielbritānijā, Norvēģijā un citur.
Artūrs Lapiņš, restaurācijas arhitekts
Latvijas Arhitektu savienības biedrs, Restaurācijas kopas dibinātājs un vadītājs Latvijas Amatniecības kameras Būvmākslas mantojuma restaurators – meistars. Radošās darbības laikā kopš 1994. gada pētījis, izstrādājis projektus, kā arī uzraudzījis dažāda apjoma vēsturisku ēku rekonstrukcijas un restaurācijas.
Lekciju papildinās un savu skatījumu sniegs arī Agnese Rupenheite, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Attīstības daļas vadītājas vietniece, un Mantojuma Pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītāja Ināra Bula.
Lekcija veidota integrācijas projektā “Cilvēks tirgū” ar Rīgas domes IKSD Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu.