Daugavas labajā krastā gar upi no Vecrīgas (Vanšu tilta) līdz Salu tiltam stiepjas promenāde. Lieliska vieta, kur pašā pilsētas centrā baudīt ūdens tuvumu un doties pastaigās.
Promenādi no Vecrīgas centrālās daļas un no Maskavas forštates nošķir ielas ar dzīvu satiksmi. Svarīgi zināt, kur atrodas gājēju pārejas, jo tās atrodas diezgan tālu viena no otras.
Pastaigu var sadalīt vairākos posmos. Izturīgākie var mērot pat vairākus kilometrus jau no Pasažieru ostas puses (Eksporta iela), kur ir gājēju pāreja Elizabetes ielas krustojumā un pie ceļa uz ostu. Tur celiņš gar Daugavu nav nav promenāde, bet asfaltēts un izbraucams. Nākamā vieta, kur var sākt “ceļojumu”, ir Vanšu tilts, bet tur būs jāizmanto lifts. Nākamā pāreja ir pie Poļu gātes. Šeit krastmalā atrodas skulptūra “Lielais Kristaps”.
Gājēju pāreja pie Lielā Kristapa. Neuztraucieties, pa labi ir lēzena nobrauktuve!
Gājēju pāreja pie Bīskapa gātes.
Promenādes daļā, kas stiepjas gar Vecrīgu, pietauvojas Daugavas ekskursiju kuģīši. Iekļūt dažos gan varētu būt problēma…
Stabs, stabs, stabs… Kāpēc nebraucam pa pašu krastmalu? Tur gan uz augšu, gan uz leju ir kāpnes!
Krastmala pie Dzelzceļa tilta
Krastmala pie Dzelzceļa tilta
Šajā vietā ar Daugavu sasveicinās pilsētas kanāls. Sākotnēji tā bija bīstama vieta.
Tagad ir vairāk barjeru.
Augšā, gar Ģenerāļa Radziņa krastmalu, ir veloceļš. Pa labi – lēzena nobrauktuve. Pa to var šķērsot kanālu.
Otrā pusē kanālam ir brīdinājuma zīme…
Te ir vairākas atpūtas vietas
Skatu platformas
Pa tuneli var nokļūt uz Spīķeriem. Pretējā pusē ir ne tikai trepes, bet arī lēzena uzbrauktuve.
Ir vērts apmeklēt arī Spīķeru kvartālu. Te ir koncertzāle, Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejs. Pēc tam var atgriezties krastmalā.
Pēdējā pāreja ir pie Turgeņeva ielas. Te ir arī skeitborda laukums
Ja ir vēlēšanās, pastaigu var turpināt zem Salu tilta un vēl tālāk Ķengaraga virzienā, bet tad jau tā vairs nebūs pastaiga, bet krietns pārgājiens…
Krastmala ir skaista arī vēlu vakarā.