Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā tiek organizēti ārstu speciālistu konsīliji pacientiem ar dažādām neiro-onkoloģiskām slimībām: primāriem un sekundāriem galvas un muguras smadzeņu audzējiem.
Profesors Guntis Karelis, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs: “Ideja organizēt attālinātus konsīlijus ir balstīta vēlmē uzlabot ārstu pieejamību un garantēt slimniekiem iespējami labāko uz pierādījiem balstītu ārstēšanu. Ir svarīgi palīdzēt pacientam nokļūt pie vajadzīgajiem speciālistiem pēc iespējas ātrāk. Turklāt, Covid-19 infekcijas pandēmijas apstākļos, bija nepieciešams kāds universāls risinājums ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem, kā uzlabot slimnieku nokļūšanu uz konsultācijām vai konsīlijiem. Tādēļ vēlamies uzrunāt ģimenes ārstus un it īpaši – ārstus reģionālajās slimnīcās – izmantot iespēju un pieteikt pacientus, kuriem ir neiro-onkoloģiska saslimšana, multidisciplināram konsīlijam mūsu slimnīcā. Sniedzot multidisciplināra konsīlija slēdzienu un turpmākās ārstēšanas ieteikumus, ietaupam ārsta un arī pacienta laiku un nodrošinam pēc iespējas labāko palīdzību katrā konkrētā saslimšanas gadījumā. ”
Uz multidisciplināru konsīliju Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikā pacientu var nosūtīt ārsts – speciālists vai ģimenes ārsts. Tas ir valsts apmaksāts pakalpojums.
Pacientus konsīlijam lūdzam pieteikt, zvanot vai rakstot, Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas koordinatorei Santai Ešmanei e-pasts: santa.esmane@aslimnica.lv
Izziņai. Pēc diagnozes morfoloģiskas vai citoloģiskas verifikācijas, lēmumu par tālāko stratēģiju un terapijas taktiku gadījumos, kur jāizšķiras par iespējamām dažādām terapijas metodēm, pieņem mūsu slimnīcas multidisciplināra konsīlija speciālisti, nepieciešamības gadījumā, nodrošinot pacientiem apstarošanas tehnoloģijas, ķīmijterapiju vai operatīvu terapiju.
Konsīlija slēdziens ir dokuments, kas atspoguļo konkrētā brīža slimības stāvokli un plānoto turpmāko rīcību. Šis dokuments ir paredzēts ne tikai pacientam un viņa ģimenes ārstam, bet jebkuram ārstam, pie kura pacients var nonākt slimības gaitā.