Apeirons pārbauda dzirdes cilpas darbību tiešsaistes sanāksmē Rīgas domē

11. februāris. 2021

Daudzās tiešsaistes sapulces, konferences, semināri un citi pasākumi, kuri pēdējā laikā bieži notiek  ZOOM, Teams un tamlīdzīgās platformās, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem rada jaunus izaicinājumus.

Cilpa

Kādas tehniskās iespējas, darbojoties katram pie sava datora, palīdz labāk dzirdēt sarunu biedra sacīto? Viena no iespējām ir pieslēgt datoram dzirdes cilpu. Pieņemot Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Viestura Kleinberga uzaicinājumu,  šādu iespēju izmēģināja Apeirona darbiniece Baiba Bicēna un Sadzirdi.lv biedre Daina Meldere. Arī Domes sēdēm, komitejām un darba grupām jābūt pieejamām – un ne tikai tad, ja tiek apspriesti sociālie jautājumi.

baiba

 

Katram jaunajam tehniskajam risinājumam nākas pielāgoties. Jāpieslēdz vads pie datora. Jānoregulē dzirdes aparāts T režīmā. Jānoregulē skaņa datorā. Dažiem, īpaši senioriem, tas var sagādāt problēmas. Taču arī tehniskajam darbiniekam nācās palauzīt galvu, prātojot, kāpēc viena ierīce strādā, bet otra – ne. Un kā to visu pareizi saslēgt, lai varētu notikt saruna.

Pēc mūsu ierosinājuma citā telpā strādājošā Domes darbiniece nepārtraukti lasīja kādu rakstu no žurnāla, un Baiba ar Dainu klausījās. Mēģinājām sarunāties arī savā starpā.

Secinājums: šāds risinājums, klausīties sanāksmi ar dzirdes cilpu, principā darbojas. Cik tas katram piemērots, lai spriež katrs individuāli. Jo katrs cilvēks ir savādāks. Un arī palīglīdzekļu veidi ir dažādi.

cilpa Rīgas domē

 

Baiba ar cilpu

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa